1.2 Sėdmaisių Pildymas.
Taigi, tęsiam toliau.. Dalis 1.1
Praeitame straipsnyje išsiaiškinome kad „stebuklingos“ ir „nesuminamos“ granulės… egzistuoja! Ir kuo jos smulkesnės, tuo stebuklingesnės, bet pardavėjai pamiršta paminėti keletą tokio užpildo niunasų, į kuriuos mes norėtume atkreipti Jūsų dėmesį.
Pirma pastaba – PATOGUMAS. Remiantis savo ir tik savo patirtimi, teigiame jog kuo granulės smulkesnės, tuo sėdmaišis nepatogesnis. Reikalas tame kad sėdmaišis užpildytas labai smulkiomis granulėmis panašėja į sėdmaišį užpildyta smėliu. Jis praktiškai nesiformuoja ir labai nenoriai priima patogią kūnui formą, norint pakeisti kūno padėtį, prireiks ne tik pastangų bet ir laiko. Tai vyksta dėl to kad smulkios granulės nesugeba laisvai judėti būtent dėl savo smulkiųjų „broliukų“ gausybės – žodžiu, didėja trintis.
Jeigu Jums patogumas ne pirmoje vietoje, tuomet pakalbėkim apie SVORĮ. Polistireninį putplastį sudaro 98 % oro ir 2 % polistireno (iš čia ir pagrindinė savybė – termoizoliacija) Ir kuo granulės smulkesnės, tuo daugiau jų prireiks pildant sėdmaišį. Įprastomis granulėmis užpildytas sėdmaišis (paprastai tai miksas, didžiaja dalim eps-80) sveria 6-8 kg (priklausomai nuo išorinio užvalkalo medžiagos). Užpildytas smulkiomis svers visus 10 kg, ir turint omeny kad bet kokį sėdmaišį laikui bėgant vis tiek teks papildyt, svoris dar padidės! To pasekmėje jūsų sėdmaišis ir patogumu ir svoriu įgaus smėliu pildyto efektą Hm.. gal išvis nėra prasmės pirkti granules… smėlio aplink užtenka :)
Apibendrinant siūlome išvis nesukt sau galvos dėl granulių dydžio, ir imt įprastas. Išduosim paslaptį – didžioji dalis Lietuvos „sėdmaišininkų“ pila granules iš to paties katilo, tik kažkodėl pas kai kuriuos gamintojus jos įgauna stebuklingų savybių :)
Imkit vidutines , be kraštu tinumų, nei per stambias nei per smulkias. Stambios paprastai susimina netolygiai, įgauna plokščią arba daugiakampę formą, ir vėlgi, juda prasčiau sėdmaišio viduje. Kaip ir minėjome , įprastos granulės tai miksas, ko dėka susiguli nevienodai ir leidžia sėdmaišiui ilgiau išlaikyti naudingąsias savybes – mažą svorį ir patogumą.
P.S. po labai ilgo naudojimo rekomenduotume išvis atnaujinti užpildą.
Papildymas. Neseniai internete susidūrėme su dar viena įdomia stebuklinga granulių savybe – nesielektrinančios granulės. Ne paslaptis kad granulės turi savybę kaupti statinį krūvį ,paprasčiau tariant, jos limpa prie rankų, rūbų ir visko prie ko liečiasi, arba atvirkščiai, pasidaro nesugaunamos, nevaldomos. Tai vyksta dėl trinties , temperatūrų kaitos, deformacijos ir kitų faktorių, kam įdomu galit plačiau apie tai paskaityt internete. Kad to išvengti, granulėmis geriausia išvis nesinaudoti. Jos ramios kol jų nelieti :) Antras variantas – apdoroti specialiomis medžiagomis , nu arba tiesiog pakeisti fizikos dėsnius :P Paprasčiausias ir akivaizdžiausias variantas – tai antistatikas. Bet jo kiekis ir kaina .. patikėkit, neverta taip aukotis, juolab kad efektas bus laikinas. Tai patikrinta, ir ne kartą. Mes pildėme tūkstančius sėdmaišių, ieškojome įvairių variantų bet visi sprendimai buvo laikini. Žodžiu sunku net komentuoti tokių stebuklingų savybių buvimą ar nebuvimą granulėse… Vėlgi, nekreipkit dėmesio, netikėkit pasakomis. Jei vis tik granulės pradėjo išdykauti su Jūsų rankomis , galite panaudoti antistatiką, bet be fanatizmo :D kvapas ne pats maloniausias ir naudingiausias . Arba tiesiog sudrėkinkit rankas. Na o jei jau visai užkniso ir išsilakstė – išgąsdinkit jas dulkių siurbliu:).
Šia gaida galima būtų baigt granulių temą, bet dar yra Maltos granulės ir kitokie alternatyvus užpildai. Parašysim ir apie tai sekantį kartą.
Nuoširdžiai Jūsų – Sėdmaišininkas.
© 2013 „Lennycraft“. Visos teisės saugomos.
Griežtai draudžiama „Lennycraft“ paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Lennycraft“ kaip šaltinį.
Sorry, the comment form is closed at this time.